Angajam Telephone Account Manager partener business Telekom in Cluj Napoca

B2B Integrated SRL, in calitate de partener business Telekom, angajeaza operator vanzari prin telefon (Telephone Account Manager/ TAM)
Postul presupune vanzarea prin telefon a serviciilor de telefonie mobila furnizate de Telekom Romania Mobile Communications, destinate persoanelor juridice si asigurarea mentenantei clientilor din portofoliul primit.

Descrierea jobului si responsabilitati:
- Prospectarea pietei business de telecomunicatii si IT
- Dezvoltarea si mentinerea portofoliului de clienti
- Identificarea nevoilor clientilor si a oportunitatilor de vanzare
- Oferirea de solutii adaptate nevoilor clientilor
- Negocierea si semnarea contractelor
- Acordarea de asistenta si asigurarea consultantei clientilor din portofoliu, atat inainte cat si dupa incheierea procesului de vanzare.
- Atingerea targetului lunar de vânzări și a obiectivelor individuale stabilite de manager
- Întocmirea de raportări periodice privind activitatea desfășurată

Cautam persoane responsabile, ambitioase, cu abilitati de comunicare (voce placuta, discurs clar, putere de convingere, ascultare activa etc).
Necesar sa aibe cunostinte de Microsoft Office (Word, Excel, Outlook) si de navigare online.
Ne dorim sa fie orientat catre client si rezultate. Sa puna clientul pe primul loc, raspunzand la telefon si email.
Experienta in domeniul vanzarilor constituie un avantaj.

Beneficii:
- Contract pe perioada nedeterminata
- Program de lucru: de luni pana vineri in intervalul orar 9:00-17:30, cu exceptia sarbatorilor legale
- Programe de training profesional si suport constant pe parcursul desfasurarii activitatii
- Salariul este reprezentat dintr-o parte fixa si una variabila, in functie de performanta