Administrative & logistic Assistant in Ilfov

 Suntem una dintre cele mai mari firme de ditributie de incaltaminte din piele din tara, cu o experienta de peste 20 de ani si cautam o persoana pe post de asistent administrativ si de logistica cu experienta in domeniul distributiei sau vanzarilor en-gross

 Responsabilitati:

 -legatura cu clientii

 -logistica-organizare transport marfa

 -secretariat

 Preia de la colegii de vanzari si de la clienti comenzile de marfa, verifica stocul si anunta data posbila de livrare.

 Urmareste scadentele de plata si anunta colegii din vanzari despre incasari sau intarziere de plata

 Pentru solicitari tehnice, financiare face legatura cu cei abilitati sa raspunda

 Logistica

 -In programul de gestiune si Contabilitate intocmeste NIR-uri, face facturi, avize si chitante.

 -Inregistreaza in formate prestabilite date financiare: vanzari, BO, CEC, clienti datori, plata de accize si raportari la stat

 Cerinte:

 -limba engleza-avansat; limba germana-reprezinta un avantaj

 -experienta in domeniul distributiei si vanzarilor en-gross

 - Spirit intreprinzator, atent la detalii, simt practic si pragmatic- Persoana energica, organizata, riguroasa-Bune abilitati de comunicare cu diferite categorii de angajati si furnizori-Cunostinte de management

 -Calculator – Word, Excel, transfer de date

 - Studii superioare: Marketing, Vanzari, Management- Permis de conducere categoria B

Despre companie

Suntem o firma de distributie incaltaminte din piele cu o experienta de peste 20 de ani