Agent vanzari in Bucuresti

Descrierea postului

- Prospectarea segmentului de piata alocat si identificarea potentialilor clienti;
- Initierea si mentinerea relatiei cu clientii;
- Urmarirea si finalizarea ofertelor facute;
- Lansarea comenzilor la departamentul de aprovizionare;
- Are grija ca incasarile sa se intample in termenii conveniti cu clientii;
- Promovarea produselor companiei si atragerea de noi clienti;
- Intocmirea de rapoarte de vanzari si vizite zilnice la clienti conform rutelor stabilite.

Cerinte

- Abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
- Disponibilitate pentru o activitate preponderent d? teren;
- Flexibilitate si adaptabilitate;
- Nivel de implicare, seriozitate si responsabilitate ridicat;
- Abilitati de vanzare si negociere;
- Cunostinte de MS Office (Excel, Outlook);
- Absolvent de liceu, facultatea ar fi un plus;
- Permis de conducere (categoria B);
- Fara cazier;
- Experienta minimum 1 an in vanzari;
- Portofoliu sau experienta in domeniul frigotehniei / vanzari materiale de constructii prezinta avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Pachet financiar atractiv (salariu fix, tichete de masa, bonusuri raportate la vanzari);
- Telefon, laptop, autoturism de serviciu;
- Un mediu de lucru placut si profesionist;
- Program fix 8 ore, sambata-duminica liber.