Contabil Senior – Agricover Credit IFN in Voluntari

Împreună cu noi îți poți scrie povestea mai departe, alături de experți recunoscuți, într-un mediu dinamic și competitiv, sprijinind dezvoltarea agriculturii românești.

Poziția de Contabil Senior ți se potrivește dacă ai:

  • Interes confirmat pentru domeniul financiar-contabil;
  • + 3/5 ani experiență în contabilitate, analiză financiară și controlling, preferabil în instituții financiar non bancare sau bănci;
  • Experiență solidă în contabilitate statutară;
  • Studii superioare financiare;
  • Cunoaștere foarte bună a MS Office, Charisma, de dorit SAP cu expunere în MS Power BI, SAP tools;
  • Flexibilitate, claritate, concizie, organizare;
  • Atenție la detalii și atitudine foarte prietenoasă față de cifre și date;
  • Integritate și o înclinație confirmată pentru norme și proceduri.
  • Responsabilitățile tale sunt:

  • Reconciliere lunară și participare în operațiile lunare de închideri de lună;
  • Contare extrase de cont, înregistrare/reconciliere accruals și plăți amânate, reconciliere jurnale de vânzari și cumpărări;
  • Întocmirea și depunerea declarațiilor fiscale (TVA, impozite și taxe salarii);
  • Raportări BNR;
  • Evidență operațiuni și conturi diverse;
  • Implicare activă în proiectul de implementare SAP.
  • Întreaga echipă de finanțare te încurajează permanent să te implici în:

  • Participarea la activitățile de parametrare și dezvoltări informatice legate de aplicația de gestiune;
  • Promovarea respectului reciproc, colaborarea şi transparenţa în interiorul departamentului, în raporturile cu alte departamente, precum şi în relaţiile cu clienții;
  • Menţinerea şi transmiterea unui standard de profesionalism în realizarea activităţilor departamentului, prin punerea în aplicare a proceselor și procedurilor de lucru agreate.
  • Contact