Inginer chimist - dezvoltare procese in Sibiu

Ihre Aufgaben

•Planifica, coordoneaza si directioneaza procesele de productie pentru sectiile Vopsitorie si Cromare;
•Imbunatateste continuu si asigurara calitatea proceselor de cromare si vopsire, in conformitate cu normele tehnice si standardele in vigoare;
•Defineste procesele tehnologice si parametrii de lucru pentru produse noi;
•Colecteaza si interpreteaza informatiile privind fluxul de productie;
•Analizeaza si adopta masurile in vederea reducerii costurilor;
•Modifica, adapteaza masinile si utilajele si stabileste parametrii pentru productia in serie;
•Intocmeste si administreaza planurile si instructiunile de lucru;
•Ofera suport tehnic in ceea ce priveste definirea actiunilor corective;
•Colaboreaza cu reprezentantii tuturor departamentelor, pentru a asigura calitatea si cantitatea produselor.

Ihr Profil

•Studii superioare tehnice in domeniul chimiei;
•Cunostinte de limba engleza si/sau germana - obligatoriu;
•Cunostiinte de chimie in domeniul industrial;
•Experienta in procesele de vopsire si/sau cromare;
•Experienta in automatizarea proceselor;
•Cunostinte de baza – chimie industriala, mecanica fluidelor, desen tehnic;
•Experienta in realizarea FMEA, Flux de proces, Layout etc;
•Experienta in lucrul cu linii automate;
•Cunostinte despre principiile de baza TPM constituie avantaj;
•Experienta in automotive constituie avantaj;
•Persoana bine organizata, orientata catre calitate, respectarea termenelor stabilite, cu bune capacitati de comunicare si spirit de initiativa.

Ihre Vorteile bei uns

Pachet salarial atractiv
Posibilitati de dezvoltare profesionala
Posibilitatea de a activa intr-o firma multinationala
Lucrul intr-o echipa cu nivel profesional inalt