Manager Retele Gaz – Electrogrup in Cluj Napoca

Manager Retele Gaz – Electrogrup

Cu o istorie de peste 23 de ani, Electrogrup furnizeaza solutii complete de infrastructura energetica, de telecomunicatii si constructii industriale si civile, la nivel national si international. Compania face parte din grupul E-INFRA, lider pe piata de servicii integrate de infrastructura din Romania, din care fac parte 4 companii si peste 600 de angajati.

Electrogrup este antreprenor general in proiecte complexe de constructii in Romania si in afara granitelor. Suntem specializati in constructii industriale, dar serviciile noastre acopera orice domeniu, de la constructii civile la parcuri fotovoltaice, toate executate la cel mai inalt nivel de calitate si profesionalism.

Deschidem o noua oportunitate de cariera in Divizia Constructii si cautam un Manager Retele Gaz care sa fie responsabil de livrarea proiectelor la standardele de calitate agreate si in concordanta cu obiectivele companiei.

Responsabilitati:

  • Coordoneaza implementarea proiectelor de retele de distribuție a gazelor naturale si bransamentelor de gaz, si intreaga activitate de planificare, implementare si executie lucrari aferente Departamentului Constructii Retele Gaz.
  • Asigura comunicarea cu partenerii din cadrul proiectelor si respectarea obligatiilor contractuale care decurg din acordurile de parteneriat. Pregateste si organizeaza planurile de actiune in cadrul proiectului si asigura resursele necesare pentru atingerea obiectivelor proiectului.
  • Valideaza situatiile de lucrari intermediare si finale ale proiectelor si raspunde de incadrarea in limitele de timp si de buget ale proiectelor alocate;
  • Intocmeste rapoarte de analiza privind stadiul realizarii proiectelor alocate si costurile implicate;
  • Raspunde de indeplinirea programului zilnic, saptamanal si general de lucrari al personalului subordonat pe proiect;
  • Asigura desfasurarea activitatilor proiectelor alocate in conditiile cerute de eficienta, calitate si cost; urmareste respectarea standardelor si normelor in vigoare; urmareste respectarea procedurilor etc.
  • Creeaza, executa si revizuieste planurile de lucru ale proiectului, astfel incat sa indeplineasca cerintele proiectului;
  • Identifica resursele necesare si atribuie responsabilitati individuale echipei de proiect;
  • Urmareste aspectele zilnice operationale ale proiectului;
  • Stabileste echipele de lucru, numeste persoane responsabile pe segmente de lucrare, stabileste obiectivele/scopurile echipelor si atribuie responsabilitati individuale;
  • Monitorizeaza indeplinirea sarcinilor atat din punct de vedere tehnic cat si operational si financiar
  • Se asigura ca documentatia proiectului este completa, corecta si pastrata in conditii optime;
  • Urmareste executia proiectului si realizeaza permanent analiza acestuia;

Cerinte

  • Studii superioare tehnice
  • Instalator autorizat ANRE, EGD – conditie obligatorie
  • Minim 3 ani vechime in domeniul gazelor naturale
  • Cunostinte solide de MS Office (Word, Excel, Power Point, MS Project)
  • Disponibilitate pentru deplasari in functie de locatia proiectului
  • Permis de conducere categoria B
  • Abilitati excelente de organizare, prioritizare, coordonare a activitatilor si relationare cu echipele si clientii

Constituie avantaj

  • Autorizare ANRE executie retele gaz

Ce oferim

  • Schema de salarizare si beneficii axata pe rasplatirea performantei
  • Suport pentru instruire si dezvoltare profesionala
  • Un mediu de lucru dinamic, profesionist, in care dezvoltarea personala este incurajata
  • Oportunitati de evolutie in cariera in interiorul companiei si in grupul de companii.
  • Beneficii aditionale (tichete de masa, oferte speciale pentru angajati)

IMPORTANT: Sunt de acord ca datele mele personale sa fie stocate in baza de date E-INFRA a candidatilor. Datele vor fi prelucrate in conditii de siguranta si exclusiv cu scopul de evaluare a aplicatiei.Toate datele vor fi prelucrate si stocate respectand prevederile Regulamentului (UE) 2016/679 privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date (GDPR) si ale Legii nr. 190/2018 privind masuri de punere in aplicare a Regulamentului (UE) 2016/679

Powered by JazzHR