OPERATOR STRUNJIRE in Sibiu

Descrierea postului:
•	Configurarea și operarea cu responsabilitate a mașinilor de strung CNC pentru a produce piese complexe;
•	Configurarea și măsurarea sculelor;
•	Asigurarea calității prin utilizarea planurilor de inspecție a calității și măsurarea pieselor produse;
•	Monitorizarea proceselor de producție, inclusiv documentația și asigurarea calității.

Cerinţe:
•	Absolvent de studii medii în domeniul tehnic;
•	Experința pe post 1-3 ani în prelucrarea metalelor sau pe un post similar;
•	Competenţe de specialitate: desen tehnic, operare utilaje CNC, utilizare instrumente de măsură;
•	Cunoștințe de operare PC: Microsoft Office (Word, Excel);
•	Cunoştinţe limba engleză nivel avansat, limba germană constituie avantaj;
•	Persoană dinamică, comunicativă, atentă la detalii, orientată spre rezultate şi rezolvare probleme.

Beneficii:
•	Acces la programe de dezvoltare profesională;
•	Sistem de compensare a ideilor de îmbunătățire;
•	Oportunitatea de a lucra într-un mediu plăcut, cu un colectiv tânăr şi ambiţios;
•	Pachet de beneficii non-financiare.

Despre companie

temPERSO este o companie specializata in servicii de resurse umane, oferind servicii de consultanta HR si recrutare. Mai exact, este un agent de munca temporara. Selectam personal calificat pentru clientii care au nevoie de forța de muncă in orice domeniu de activitate.