Product Leader in Mioveni

Descrierea postului: Postul de Product Leader face parte din Chapter Dev / DEP. HUB Industry IS-IT / DIR.SYSTEMES D'INFORMATION ROUMANIE .HUB Industry gestionează proiecte de dezvoltare software din perimetrul industrial. Acestea sunt utilizate de către toate uzinele din Grupului Renault. Postul este localizat la Mioveni / Bucuresti. Misiune principalaAsigura leadership-ul informatic pentru platforma de gestionare și trasabilitate a comenzilor pentru centrele logistice Renault. Responsabilitati : Definește strategia produsului în strânsă cooperare cu Product Owner; Oferă leadership intr-un mediu international si multicultural în adoptarea practicilor și valorilor Agile; Ajută Product Owner-ul să se concentreze pe crearea de valoare și alinierea clienților; Conduce organizatia in adoptarea Agile & Scrum si construieste tablouri de bord Agile si artefacte Agile, incluzand tehnologii si produse cu valoare business; Comunică cu privire la progresul dezvoltării. Profil candidat: Experienta de minim 2 ani ca Product Leader sau Manager Proiecte IT; Competente si experienta de minim 2 ani in modul de lucru Agile; Cunoastere tooluri / tehnologii : Jira si Confluence, Cloud, DataLake, baze de date; Limba engleza nivel avansat.