Tehnician servicii de urgenta _Sibiu_FM in Sibiu

Description

We build tomorrow`s technology. We are #peopleofcontinentalsibiu:
Click here to watch our location movie!

Responsabilitati:
  • Asigurarea functionarii in parametri optimi a instalatiilor electrice, precum si intretinere, controlul, diagnosticarea, repararea, executarea sau modificarea lor.
  • Executarea de lucrari de intretinere curenta la instalatiile de joasa tensiune deschidere rapida si usi rezistente la incendiu;
  • Sa confirme verificarea si confirmarea lucrarilor de intreținere preventiva sau corectiva executate de terti la solicitarea Beneficiarului
  • Executarea de lucrari de verificare, intretinere curenta a echipamentelor si instalațiilor electrice (iluminat, tablouri de distribuție, automatizare, comanda)
  • Posibile activitati din aria de servant pompier (formarea se va asigura cu sprijinul companiei).

  • QualificationsCunostinte necesare:
  • Experienta relevanta in domeniul instalatiilor electrice;
  • Autorizatie ANRE
  • Disponibilitatea de a urma un curs de calificare profesionala de Servant Pompier, precum si obtinerea autorizarii conform legislatiei in vigoare.

    Beneficii
  • Bonus de performanta;
  • Bonus de participare la profitul companiei;
  • Timp de lucru flexibil;
  • Programe personalizate de dezvoltare si formare;
  • Sistem pentru recompensarea ideilor de imbunatatire a proceselor;
  • Gradinita pentru copiii angajaților Continental;
  • Programe de gestionare a sanatatii și cabinet medical in companie;
  • Servicii de asigurare de sanatate si de calatorie;
  • Restaurant & cafenea;
  • Alte avantaje pentru a te bucura de timpul liber.

    Continental in Sibiu
    La Continental Sibiu sunt fabricate anual aproximativ 33 de milioane de unități electronice de control. Printre produsele dezvoltate, testate și fabricate în Sibiu se numără sistemele inteligente de frânare, sisteme de asistare la condus sau pedala de accelerație care limitează viteza în cazul detectării unui obstacol. Continental Sibiu are în prezent aproximativ 4000 de angajați. Împreună, ei combină cunoștințele în dezvoltare software și hardware, experiența în design și simulare, inovația în domeniul inteligenței artificiale, a big data și procesele de producție.

    Continental in Romania
    Continental dezvoltă tehnologii și servicii inovatoare pentru mobilitatea sustenabilă și interconectată a oamenilor şi a bunurilor acestora. Compania cu profil tehnologic fondată în 1871 oferă soluții sigure, eficiente și accesibile pentru autovehicule, mașini, trafic și transport. Continental a realizat în 2018 o cifră de afaceri de 44,4 miliarde de euro și are în prezent peste 244.000 de angajați în 60 de țări și piețe.
    În perioada 1999-2018, Continental a investit circa 1.6 miliarde euro în activităţile din România. Toate cele 5 divizii Continental sunt reprezentate în România. Continental deţine șapte unităţi de producţie și patru centre de inginerie în Timişoara, Sibiu, Carei, Nădab, Brașov şi Iaşi. Continental este partener în două joint-venture în Iași și Slatina şi are un centru de distribuţie a anvelopelor în București. Continental avea la finalul anului 2018, peste 20.000 de angajaţi, din care o treime sunt ingineri și informaticieni în centrele de cercetare și dezvoltare și va continua să angajeze în funcție de viitoarele proiecte.
  • Apply now The Vehicle Networking and Information business area, with its vision of “Always On,” sees the vehicle of the future as a partner that supports its passengers with intelligent and secure solutions – seamlessly networked, user-friendly, convenient and smart. The business area develops and integrates components and end-to-end systems for connected mobility – architecture, hardware, software and services. With solutions for networking, human-machine interaction, user experience, high-performance computing, digital services and system integration for passenger cars, light commercial vehicles and fleets, Vehicle Networking and Information ensures stable and safe connectivity and smooth information flows for connected mobility.