Vanzator gestionar showroom finisaje decorative iași in Iaşi

Specificatii
Numele companieiSC LOGGIA DECOR SRLTip jobfull timeDescriere Locuri de muncaSC Loggia Decor SRL o companie profesională ce reprezintă o gamă variată de finisaje decorative, oferim clienților noștri șansa de a personaliza spațiul său într-o multitudine de efecte decorative ce reprezintă o evoluție în amenajările interioare datorită produselor brevetate de ultimă generație mereu în trend cu noile tendințe.

Decor Line by Loggia Iași își mărește echipa din dorința de a crea limite din ce în ce mai mari ridicând ștacheta standardului de design și inovare pentru clienții care sunt în căutare de noi emoții.

Te așteptăm la punctul de lucru din Iași, șoseaua Păcurari, nr. 55, într-un decor plin de lumini și contraste să distribuim împreună emoție, culoare și bună dispoziție.

Tipul postului : full time

Mediu de lucru plăcut

Cerințe:

Studii: minim studii medii
Abilități de operare PC
Experiența în domeniu constituie un avantaj
Seriozitate, punctualitate, implicare, atitudine pozitivă, foarte bune abilități de comunicare

Responsabilități:

Se documentează despre produsele pe care magazinul le comercializează și modul lor de folosire;
Ajută clienții să aleagă produsele potrivite;
Păstrează relația cu clienții și se asigură că sunt mulțumiți de alegerea făcută;
Stabilește strategii de vânzare;
Promovează produsele comercializate;
Preia probleme și sugestii și le comunică departamentelor responsabile;
Opereaza in stoc miscarile de marfa
- Efectueaza lunar inventarul stocului de marfa
- Participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare a marfii la/din magazia firmei
- Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic
- Respecta legislatia de gestiune a stocurilor
Introduce marfa in stoc in baza documentelor de intrare
- Efectueaza operatiuni de intrare in stoc a marfii
- Efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in magazia firmei
- Raporteaza lunar rezultatele activitatii de gestiune a stocului
- Utilizeaza eficient spatiul de depozitare a marfurilor
Asigura miscarea stocurilor
- Efectueaza transferurile de marfa din stocul central in substocuri si retur
- Pastreaza evidenta documentelor de transfer emise, cu semnaturile de predare/primire la zi
- Emite avize de expeditie pentru marfurile ce parasesc firma, in conditiile prevazute de lege
- Urmareste ca marfa introdusa in stocul central sa fie sigilata
- Urmareste completarea de catre clienti a documentelor fiscale conform legislatiei
Expediaza marfa catre clienti
- Ambaleaza si securizeaza marfa in vederea livrarii
- Intocmeste necesarul de materiale folosite pentru expeditia marfii
- Transmite catre superiorul ierarhic orice reclamatie privind expeditiile de marfa

Dacă sunteți interesati vă rugăm să trimiteți cv-ul dumneavoastră la adresa de e-mail office@decor-line.ro
Pentru mai multe detalii ne puteți contacta la numărul de telefon: 0755217397