1) Reprezentant vanzari Orange store 2) RV Door to Door in Zalãu

Candidatul ideal

1) REPREZENTANT VANZARI

Cerinte minime si obligatorii
• studii medii sau superioare
• limba engleza – scris si vorbit, nivel mediu
• fara cazier
• experienta anterioara in vanzari in telefonie mobila si/sau IT

Profilul comportamental
• flexibilitate
• capacitatea de a lucra in echipa
• orientare catre rezultate
• initiativa si proactivitate
• abilitati de comunicare
• orientare catre client
• abilitate de a identifica si rezolva probleme

2) Reprezentant vanzari Door to Door (Caravana)

• experienta anterioara in vanzari in telefonie mobila si/sau IT repezinta un avantaj
* carnet conducere categoria B (reprezint aavantaj)

• capacitatea de a lucra in echipa pe teren 90% din timpul programului

Descrierea jobului

1) REPREZENTANTUL DE VANZARI

Obiectivele postului
• Sa indeplineasca planul de vanzari in conformitate cu standardele de calitate Orange Romania
• Sa desfasoare in buna conditii programul de fidelizare
• Sa creeze o relatie directa si de durata cu clientii din magazin.

Principalele responsabilitati
- sa promoveze produsele si serviciile Orange
- sa ofere consiliere si sa raspunda solicitarilor clientilor
- sa verifice documentele pentru incheierea contractelor cu clientii Orange
- este imputernicit (a) sa semneze urmatoarele contracte cu clientul final :
- contract de abonament voce si date
- prelungire de contract de abonament.
- sa gestioneze stocurile de marfa transferate spre vanzare
- Sa arhiveze documentele financiar – contabile
- sa realizeze inventarul general (o data pe luna)
- sa faca demonstratii pentru telefoane , laptopuri si servicii de date
- sa inregistreze corect operatiunile efectuate ca urmare a solicitarilor clientilor
- sa efectueze cesiuni de contracte.

• Sa indeplineasca targetul de vanzari in conformitate cu standardele de calitate Orange Romania pentru vanzarea pe teren

- este imputernicit (a) sa semneze urmatoarele contracte cu clientul final : contracte de abonament TV, voce, date pe teren catre persoane fizice