Agent asigurari - Allianz-Tiriac in Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti Sectorul 3

Allianz-Tiriac este locul in care te poti dezvolta alaturi de cei mai buni profesionisti locali si internationali.

Allianz-Tiriac ofera cadrul ideal de dezvoltare si specializare, beneficiind de programe interne de pregatire, de experienta unor profesionisti care au contribuit la dezvoltarea companiei si, nu in ultimul rand, de expertiza oferita de apartenenta la grupului Allianz.

Allianz-Tiriac este locul celor care indraznesc:

  • Sa ofere un feedback onest
  • Sa invete in fiecare zi
  • Sa raspunda provocarii industriei de a se transforma prin digitalizare
  • Sa transforme informatiile in experiente unice ale clientilor si sa inteleaga nevoile lor
  • Sa isi asume riscurile si sa isi sustina cu tarie ideile
  • Sa fie creativi

Angajatii Allianz-Tiriac beneficiaza de programe de specializare si perfectionare profesionala interne si externe, inclusiv la nivel international.

Allianz-Tiriac se implica in actiunile de profesionalizare ale pietei de profil si de consolidare a relatiilor de colaborare cu partenerii de afaceri.

Responsabilitati:

  • Prospectezi incontinuu piata si abordezi potentialii clienti, in vederea promovarii produselor si serviciilor de asigurare
  • Identifici nevoile de protectie financiara si de asigurare a bunurilor, vietii si sanatatii potentialilor clienti
  • Elaborezi oferte personalizate pentru potentialii clienti, in baza solutiilor financiare identificate
  • Mentii o legatura permanenta cu clientii si acorzi asistenta necesara pe durata parteneriatului cu acestia
  • Monitorizezi piata de asigurari si identifici oportunitatile de business.
  • Experienta si abilitati:
  • Sa ai spirit antreprenorial
  • Sa ai capacitatea de a relationa cu diverse tipologii umane
  • Bune abilitati de comunicare si negociere
  • Sa fii orientat catre obtinerea de rezultate
  • Cunoasterea pietei asigurarilor si a produselor de asigurari reprezinta un avantaj
  • Experienta in vanzarea de produse si - servicii financiare constituie un avantaj
  • Studii medii/ Studii superioare constituie un avantaj.
  • Aplica cu CV-ul tau!