Agent de vanzari in Târgovişte

Candidatul ideal

În calitate de coleg/ă, obiectivul dvs. va fi să promovaţi produsele de tip dezinfectanți, produse de curățenie și produse de îngrijire personală în rândul clienților din categoria consumuri colective (instituții publice, agenți economici, HORECA, etc.) din cadrul zonei alocate.

Nivel dorit de experienţă specifică: cel puţin 2 ani experienţă în vânzări B2B sau TT, activitate de promovare.

Cerinţele pentru ocuparea acestei poziții:

  • Studii medii/postliceale;
  • Disponibilitate de muncă pe teren și pentru program prelungit;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Cunoașterea tehnicilor și instrumentelor aplicabile în toți pașii vânzării, operare PC.
  • Competenţele pe care am dori să le dețineți:
  • Comunicare în mediul business;
  • Muncă în echipă;
  • Principiile şi metodele implicate în expunerea, promovarea şi vânzarea produselor şi serviciilor;
  • Managementul eficient al timpului/al agendei zilnice și al portofoliului de clienți;
  • Negociere, influență, tratare obiecții;
  • Proactivitate.

Descrierea jobului

Principalele responsabilități:

  • Prospectarea zonei repartizate în vederea dezvoltării portofoliului de clienţi/identificării de noi colaboratori;
  • Activitate intensivă de promovare a produselor din portofoliu;
  • Implementarea strategiei de vânzări;
  • Realizarea lunară a targetului și creşterea vânzărilor fizice şi valorice pe zona deservită;
  • Preluarea, transmiterea comenzilor și gestionarea încasărilor; Oferirea de servicii post-vânzare în fiecare locație;
  • Soluționarea eficientă a diverselor situații cu care se confruntă clientul (retur de produse, înlocuiri, suplimentări, etc.).
  • Program de lucru: 8 ore, flexibil, în funcţie de ruta şi de zona repartizată.
  • Ce vă putem oferi noi:
  • Salariul motivant constituit din partea fixă și partea variabilă ( bonus lunar din vânzări), tichete de masă, premii și bonusuri ocazionale (primă de vacanță, de sărbători, etc.), zi liberă plătită cu ocazia aniversării zilei de naștere, traininguri dedicate, mașină de serviciu.
  • Oportunitatea de a face parte dintr-o companie cu tradiție, în puternică ascensiune, care pune preț pe dezvoltarea dvs.