Agent suport Home Delivery in Bacãu

Atribuțiile dumneavoastră

  • Oferirea de suport clienților atât telefonic, cât și prin e-mail
  • Gestionarea eficientă și în timp util a cerințelor clienților
  • Colaborarea cu departamentele implicate pentru rezolvarea eventualelor probleme ce pot apărea
  • Obținerea informațiilor relevante de la clienți, documentarea corectă și educarea clienților, unde este cazul
  • Follow-up cu clienții
  • Obținerea feedback-ului în legătură cu gradul de mulțumire al clienților
  • Operarea în sistem a operațiilor
  • Preluarea și prelucrarea actelor de la livrările de distribuție și LTL
  • Preluarea, recepția, sortarea și repartizarea documentelor venite pe linie și a plicurilor cu facturile colaboratorilor
  • Înregistrarea și centralizarea neconformităților întâlnite la livrările departamentului Distribuție
  • Operarea livrărilor Cash on delivery/ BO

Oferta noastră

  • Mediu dinamic, cu un colectiv tânăr și implicat
  • Pachet atractiv de beneficii
  • Program de luni până vineri, între orele 08:00 și 16:30, cu sărbătorile legale libere
  • Sediul nostru este ușor accesibil - str. Constantin Mușat, nr. 1, Bacău.

Profilul dumneavoastră

  • Capacitate crescută de ascultare
  • Comunicare excelentă
  • Atenție la detalii și focusare pe client
  • Abilități crescute de gestionare a situațiilor/ clienților dificili
  • Abilitatea de a învăța lucruri noi repede și de a găsi soluții creative
  • Capacitate de multitasking, organizare foarte bună și management eficient al timpului
  • Experiența în domeniul curieratului reprezintă un avantaj
  • * Apreciem diversitatea și promovăm colaborarea între persoane de sex diferit, vârste diferite, etnii/religii diferite, precum și persoane cu nevoi speciale. Cu o istorie de peste 550 de ani, Gebrüder Weiss este cea mai veche companie de logistică din lume – și una dintre cele mai de succes. Baza acestui succes? Angajații noștri. Aceștia au libertatea să exploreze noi abordări și să se implice în mod activ – în toate cele peste 150 de filiale din întreaga lume. Oferim perspective de carieră extraordinare pentru toate persoanele care iubesc mobilitatea.