Agent vanzari - Major Accounts in Bucuresti

Candidatul ideal

- Orientare catre client, rezultate si catre business
- Dorinta de reusita
- Persoana ambitioasa, foarte organizata si cu o gandire pozitiva
- Foarte bune abilitati de comunicare (scris si vorbit)
- Gandire analitica
- Experienta in vanzari directe de minim 3 ani
- Foarte buna cunoastere a limbii engleze (scris si vorbit)
- Cunostinte solide ale pachetului MS Office
- Studii superioare
Permis de conducere cat. B

Descrierea jobului

- Contribuie la indeplinirea obiectivelor de business ale departamentului, prin coordonarea ariei alocate mentinand si dezvoltand portofoliul de clienti mari, pentru realizarea targetelor individuale, departamentale si ale companiei.
- Identifica nevoile clientilor mari, analizeaza si solutioneaza eventuale probleme, promovand produsele principale ale companiei cu solutii adaptate fiecarui client.
- Realizarea targetelor individuale prin dezvoltarea relatiei cu clientii existenti si atragerea de noi clienti mari.
- Trebuie sa se asigure ca activitatea in departament este planificata cat mai eficient, utilizand optim timpul si resursele.
- Pregateste toate rapoartele si statisticile de activitate, respectand termenele limita.
- Mentine periodic legatura cu clientii existenti, in legatura cu statusul fiecaruia, conform procedurii stabilite