Agent Vanzari Pet Food Neamt/Bacau/Suceava- Nestle Purina in Suceava

Candidatul ideal

•Minimum 2 ani experienta in vanzari ( de preferat Pet Food sau FMCG )
•Studii de specilalitate veterinara reprezinta un avantaj
•Limba engleza nivel mediu
•Carnet de conducere categoria B
•Cunostiinte despre piata si industrie
•Abilitati de negociere, persuasiune si lucru in echipa
•Initiativa, integritate si agilitate in invatare
•Capacitate de a lucra sub presiune
•Asertivitate

Descrierea jobului

•Asigura realizarea obiectivelor lunare convenite (vanzari, de distribuție, de acoperire de vizite / frecvență, merchandising) pentru zona atribuită (3 judete in jurul orasului de resedinta).
•Responsabil pentru executia planurilor POP pe canal si Categorie, utilizand instrumentele de merchandising pentru a maximiza vanzarile.
•Responsabil pentru colectarea de bani numerar și de coordonarea si monitorizarea platilor incasarilor de la clienti.
•Sprijina dezvoltărea planului de vânzări și a celor de canal/categorie prin furnizarea de feedback cu privire la executarea activităților cuprinse in planul de executie.
•Ofera informații la timp si de calitate cu privire la prognoza/forecastul volumului cererii din piata pe zona alocata, raport cu privire la dinamica pieței, activități ale concurentei.
•Pune în aplicare, urmăreste și actualizeaza Planul de vânzări pentru zona alocata.
•Responsabil pentru stabilirea obiectivelor, conducerea procesului de negociere cu clientii din zona, identificarea unor noi clienti in zona si initierea colaborarii.
•Monitorizeaza zilnic performanța clientului vs. KPI/indicatorii definiti (vânzări/sales out, nivelul stocurilor, plasarea comenzii la timp, etc)