Agent vanzari produse vinificatie echipamente viticultura in Focşani

Candidatul ideal

Suntem o companie in crestere care isi mareste echipa de vanzari. La moment cautam sa suplinim postul de agent vanzari produse si echipamente pentru vinificatie si/sau utilaje agricole pentru vii si livezi.

Cerinte
- studii superioare, profil: Ingineria Produselor Alimentare; Chimia Alimentara; Inginerie Mecanica; Viticultura/Pomicultura. (reprezinta un avantaj);
- experienta in viticultura – vinificatie. (reprezinta un avantaj);
- experienta in vanzari ;
- operare calculator, pachetul office, corespondenta prin mail. (obligatoriu - nivel avansat);
- cunoasterea limbii engleza si/sau franceza. (obligatoriu - nivel mediu/avansat);
- abilitati organizatorice, de comunicare, vanzare si perfectionare continua;
- responsabilitate, amabilitate, onestitate si perseverenta;
- permis de conducere cat. B (obligatoriu).

Descrierea jobului

- mentinerea si fidelizarea clientilor existenti;
- dezvoltarea portfoliului de clienti;
- studierea pietii si selectarea gamei optime de produse;
- prezentarea si promovarea serviciilor, produselor companiei;
- particularizarea ofertei de produse pentru fiecare potential client;
- optimizarea fluxului de necesar;
- realizarea targetului de vanzari si a targetului de incasari;
- realizarea raportarilor periodice catre superiorul ierarhic;
- desfasurarea prezentarilor si seminarelor;
- participare la expozitii si targuri.
Venitul este compus din salariu fix si bonus in functie de rezultate.