Agent vanzari solutii de securitate in Bucuresti

Candidatul ideal

Cautam o persoana cu aptitudini si pasiune pentru vanzari care sa desfasoare activitati de promovare si vanzare a diferitelor sisteme de securitate comercializate de companie, dar si promovarea serviciilor de instalare, mentenanta si intretinere pentru respectivele solutii de securitate. VA RUGAM nu aplicati daca nu aveti experienta relevanta!

Experienta in domeniul vanzarilor de servicii de minim 1 an - conditie obligatorie!
Abilitati de comunicare, prezentare si negociere
Experienta in domeniul sistemelor de securitate constituie un avantaj
Motivatie, perseverenta si putere de convingere!

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Prospectarea continua a pietei in vederea identificarii de noi clienti;
Cunoasterea concurentei si a pietei de profil;
Responsabil de urmarirea realizarii target-ului lunar de vanzari si profit;
Negocierea si urmarirea derularii in conditii optime a solicitarilor
Respectarea tuturor politicilor si procedurilor de lucru ale companiei;
Colaborarea cu toti membrii companiei pentru asigurarea satisfactiei clientilor si indeplinirea target-urilor
Cunoasterea pietei de servicii de sisteme de securitate: sisteme de alarma, supraveghere video, control acces, interfonie si videointerfonie, voce date - avantaj major!

Descriere job:

- Prospectarea si stabilirea contactului cu potentialii clienti, in functie de specificul produselor/serviciilor oferite de companie (sisteme de securitate, paza fizica), mentinerea si dezvoltarea relatiei cu acestia;
- Contactare clienti noi / stabilire intalniri zilnice conform target
- Negocierea preturilor si a conditiilor contractuale de furnizare si/sau instalare a produselor, intocmirea ofertei in conformitate cu standardele de calitate impuse de companie si cu legislatia existenta in domeniul sistemelor de securitate;
- Urmarirea procesului de vanzare, instalare de la lansarea comenzilor pana la finalizare, conform detaliilor tehnice si economice;
- Crearea si dezvoltarea unei retele puternice de clienti;
- Mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii existenti;
- Promovarea serviciilor de intretinere pentru sistemele de securitate din portofoliul companiei;
- Identificarea de noi strategii de vanzare eficienta.

Se ofera:

Salariu atractiv si bonusuri motivante, in functie de rezultatele obtinute
Mediu de lucru dinamic, in cadrul unei colectiv tanar si motivat
Oportunitati de dezvoltare a carierei profesionale
Training si instruire permanente.