Optometrist in Iaşi

Cerințe:

-studii de specialitate finalizate sau in curs de finalizare

-experienta in domeniu minim 1 an

-persoana responsabila, organizata, motivata cu abilitati de comunicare si vanzare

-Cunostinte operare PC (Excell, Word).

Condiții:

Atmosfera de munca relaxanta, fara stres. Colegi tineri si prietenosi. . Mediu de lucru stabil si optim pentru dezvoltarea carierei.Salariu fix+comision (se discuta in timpul interviului).

Responsabilități:​

- Examinarea pacienţilor cu acuitate vizuală deficitară, prescrierea retetei de ochelari si a lentilelor de contact, acordarea consultaţiilor cu privire la utilizarea acestora.

- Consiiere in alegerea ramelor si lentilelor pentru ochelari .

- Instruirea clientilor in utilizarea tehnicilor de corectie cu lentile.

- Întreţinerea echipamentelor şi a dispozitivelor din

dotare

- Organizarea locului de muncă

- Promovarea imaginii unităţii

- Planificarea activităţii

- Vânzarea produselor şi serviciilor către client