AREA SALES MANAGER - TIMIS & ARAD in Ineu

Candidatul ideal

Studii superioare finalizate cu profil agricol sau horticol - conditie obligatorie
Buna cunoastere a fermierilor si distribuitorilor nationali/regionali

Abilitati de comunicare si negociere
Integritate si principii solide de etica profesionala
Permis de conducere categoria B
Disponibilitate calatorii in teritoriu in proportie de 90 % din timpul de lucru

Descrierea jobului

Din aceasta pozitie veti fi implicat in:
Promovarea si pozitionarea portofoliului de produse ale companiei in regiunea alocata catre beneficiarii finali (producatori agricoli)
Dezvoltarea afacerilor in teritoriu cu produsele companiei, vanzand prin distribuitorii nationali, regionali sau fermieri Key Accounts
Planificarea si efectuarea vizitelor periodice la fermierii semnificativi din zona pentru promovarea solutiilor tehnice si a produselor
Negocierea si semnarea contractele cu clientii alocati regiunii, respectand atat conditiile comerciale cat si limitele de autoritate si competenta
Urmarirea bunei derulari a contractelor agreate cu distribuitorii: termene de livrare, specificatii tehnice si de calitate, recuperare creante
Organizarea actiunilor de promovare a produselor (prezentari, direct mailing, targuri, seminarii, simpozioane, campanii promotionale, demo-trials etc)
Aplicarea strategiilor de promovare (testari in camp) si de marketing pe zona alocata pentru dezvoltarea businessului

Beneficii oferite de noi:
Training specializat in domeniul agribusiness in zona tehnologiilor de nutritie
O politica salariala si de bonusare competitiva si motivanta
Toate instrumentele de lucru necesare (masina, laptop, tableta, telefon)
Acces permanent la cursuri dezvoltare personala si profesionala

Puteti trimite CV-ul si la adresa hr@aectra.ro