ASISTENT DE FARMACIE in Ploieşti

Candidatul ideal

- Studii de specialitate finalizate;
- Experienta in farmacii cu circuit deschis - constituie avantaj;
- Certificat de membru si aviz de libera practica valabil ;
- Bune abilitati de relationare si comunicare;
- Cunostinte Microsoft Office la nivel mediu ;
- Amabilitate si empatie fata de pacienti ;
- Integritate si etica profesionala.

Descrierea jobului

- Identifica nevoile pacientilor, formuleaza recomandari, consiliaza si fidelizeaza pacientii;
- Informeaza pacientii despre modul de utilizare a medicamentelor si despre potentialele riscuri sau efecte adverse;
- Participa la receptia cantitativa si calitativa a medicamentelor din farmacie;
- Administreaza stocurile si urmareste termenele de valabilitate ale produselor farmaceutice.

Oferta :
- Pachet salarial atractiv;
- Dezvoltare in plan profesional prin participarea la programe de training.