ASISTENT FARMACIE in Vaslui

Candidatul ideal

- Studii de specialitate (Obligatoriu diploma absolvire Scoala Asistent Farmacie);
- Aviz de libera practica vizat pe anul in curs;
- Cunoasterea pietei farmaceutice/parafarmaceutice reprezinta un avantaj;
- Bune cunostinte de operare PC;
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Orientare catre pacient si realizarea obiectivelor profesionale;
- Abilitati de promovare si vanzare.

Descrierea jobului

-Consilierea si fidelizarea clientilor;
-Receptionarea marfii si aranjarea produselor conform planogramei;
-Verificarea si controlul stocurilor farmaciei si a termenele de valabilitate ale acestora;
-Participarea la derularea campaniilor promotionale;
-Recomandarea si eliberarea produselor farmaceutice si parafarmaceutice cu respectarea prevederilor legale.