ASISTENT FARMACIST / FARMACIST in Bucuresti

Candidatul ideal

- Studii de specialitate finalizate
- Experienta in farmacii cu circuit deschis - constituie avantaj;
- Certificat de membru al Colegiului Farmaciștilor avizat pe anul în curs / Certificat de membru si aviz de libera practica valabil;
- Abilitati de relationare si comunicare;
- Cunoștințe Microsoft Office la nivel mediu;
- Bune abilități de comunicare;
- Amabilitate și empatie față de pacienți;
- Integritate și etică profesională.

Descrierea jobului

FARMACIST:
- acorda asistenta farmaceutica conform procedurilor de operare in vigoare;
- elibereaza si recomanda produse medicamentoase;
- participa la receptia cantitativa si calitativa a produselor;
- interactioneaza cu clientul si face recomandari individualizate, in functie de nevoile sale;
- elibereaza retete;
- verifica si urmareste stocurile;
- gestionare optima a timpului de lucru;

ASISTENT FARMACIE:
-Identifica nevoile pacientilor, formuleaza recomandari, consiliaza si fidelizeaza pacientii;
-Informeaza pacientii despre modul de utilizare a medicamentelor si despre potentialele riscuri sau efecte adverse;
-Administreaza stocurile si urmareste termenele de valabilitate ale produselor farmaceutice;
-Participa la receptia cantitativa si calitativa a medicamentelor din farmacie.

Oferta:
- Pachet salarial atractiv;
- Dezvoltare in plan profesional prin participarea la programe de training;