Asistent Manager in Bucureşti Sectorul 5

Candidatul ideal

·         studii superioare finalizate ( preferabil profil economic – dar nu este conditie eliminatorie )

·         cunostinte contabilitate primara

·         experiența nu este necesara dar constituie un avantaj

·         bune cunoștinte de utilizare PC - pachetul MS Office, email, web

·         capacitate de sinteză, analiză și asimilare rapidă

·         abilități bune de comunicare, persoana dinamica, organizata, responsabila si cu spirit de initiativa

·         abilitati de lucru in echipa

Descrierea jobului

Organizarea documentelor (inregistrare si arhivare)
Transmitere corespondenta:fax,email;

Mentine legatura cu bancile colaboratoare
Indeplinirea activitatilor zilnice de secretariat: preluarea si directionarea apelurilor telefonice; primirea vizitatorilor si anuntarea persoanelor de contact din societate; asigurarea protocolului in cadrul intalnirilor

·         Emite facturi; efectueaza platile salariale; inregistreaza OP-urile de plata ale firmei

·         Emite comenzi către furnizori

·         Asigură documentația de intrare / ieșire

·         Raspunde de corectitudinea inregistrarilor in contabilitatea primara si de predarea/preluarea documentelor contabile;

·         Inregistrarea corecta si la zi in programul utilizat, a tuturor datelor de contabilitate primara si gestiune contabila: facturi de furnizori, facturi de clienti, incasari si plati efectuate

Despre companie

ICD Real Estate Development – suntem o companie cu experienta de peste 15 ani ani in dezvoltare imobiliara, iar momentan dezvoltam ansambluri rezidentiale in centrul capitalei. Ne bazam pe corectitudine si comunicare, ca mijloace absolut necesare in dezvoltarea armonioasa, atat in plan profesional in cadrul companiei, cat si personal, ca individ. Daca esti in cautarea unui loc de munca in care sa-ti faca placere sa te dezvolti si sa-ti regasesti aportul in evolutia lucrurilor, iti asteptam CV-ul!