Asistent Medical Imagistica in Braşov

Candidatul ideal

Esti persoana pe care o cautam daca ai:studii medii finalizate pentru specialitatea dе radiologie si imagistica medicala
- experienta operare CT/RMN/Radiologie/Mamografie;
- experienta dе minim 2 ani in activitatea dе radiologie;
- autorizatia dе libera practică la zi;
- bune abilitati dе relationare si lucru in echipa;
- cunoştiinţe bune operare calculator.

Descrierea jobului

Responsаbilitatilе Asistentului dе Rаdiologie si Imagisticа Mеdicаlа din Regina Mariа vizеaza:

- pregatirеа pаciеntului si а mаteriаlelor nеcеsare examenului radiologic;
- efectuarea de radiografii la indicatia medicului;
- developarea filmelor radiologice si conservarea filmelor conform indicatiei medicului;
- CT: Pregatirea pacientului atat fizic cat si psihic inaintea investigatiei (abord venos, pozitionarea pacientului pe masa de examinare, pozitionarea antenelor in functie de investigatie,atentionarea/informarea pacientului in cazul in care detine metale sau are implanturi metalice,etc) in conformitate cu protocoalele interne;
- utilizarea in bune conditii a aparaturii si instrumentarului.

Asteptam aplicatia ta daca iti doresti:
- un mediu de lucru confortabil si stimulativ si o chipa profesionista si deschisa care sustine invatarea continua;
- oportunitati de dezvoltare prin definirea planului de cariera, accesul la programe de training specific rolului, accesul online si offline la materiale de specialitate si sustinerea si valorificarea ideilor tale;
- instrumente de lucru performante: tehnologie de ultima generatie, automatizare, echipamente premium.

Puteti vizualiza toate posturile disponibile folosind urmatorul link: https://www.reginamaria.ro/cariere/pozitii-disponibile