Asistent Medical Spital in Bucuresti

Candidatul ideal

Esti persoana potrivita daca:

Detii Certificat de membru (ALP) si Asigurare MALPRAXIS valabile;
Ai experienta minimum 1 an pe o sectie de Spital.
Ai excelente abilitati de comunicare, empatie, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, promptitudine in realizarea sarcinilor, seriozitate si responsabilitate, abilitati de munca in echipa, proactivitate, implicare;
Cunostinte MS Office - nivel mediu;
Limba engleza - nivel mediu.

Regina Maria isi mareste echipa si este in cautare de asistenti medicali pentru urmatoarele sectii:
ATI
Neonatologie
Neonatologie Terapie Intensiva
Chirurgie
Camera de Garda
Pediatrie
Obstetrica-Ginecologie
Pediatrie
Ambulatoriu

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:

Asiguri îngrijirea pacientului în cadrul secției;
Recoltezi probele biologice necesare, administrezi tratamentele prescrise și efectuezi manevre conform indicațiilor medicului;
Asiguri sprijin emoțional pacientului, pe toată durata internării.
Asiguri ingrijire medicala specifica sectiei de chirurgie/ATI/neonatologie/camera de garda/obstetrica-ginecologie/pediatrie.