Asistent Resurse Umane in Cluj Napoca

Candidatul ideal

Studii superioare (finalizate sau în curs de finalizare) in Psihologie/Resurse Umane/Sociologie;

Motivaţie în dezvoltarea unei cariere în domeniu

Persoană deschisă, agreabilă, prezenţă business

Dinamism, orientarea către client, proactivitate

Excelente abilități de organizare, coordonare, evaluare, motivare

Orientare spre rezultate şi orientare către client

Abilităţi de comunicare dezvoltate

Flexibilitate in gândire

Cunoaşterea unei limbi străine (constituie un avantaj)

Cunoştinţe de operare pe calculator: sistemul operativ Windows, Pachetul Office.

Descrierea jobului

Redactarea anunțului de recrutare în baza fișei de post și a specificațiilor clientului, alegerea canalului media prin care va fi promovat și postat anuntul

Efectuarea screening-ului preliminar al tuturor aplicațiilor primite și asigurarea ca aplicațiile selectate pentru interviu corespund fișei postului si profilului candidatului din punct de vedere al calificării profesionale, a abilităților, experienței și cunoștințelor

Participarea la discutia preliminara cu angajatorul pentru conturarea și precizarea profilului psiho-profesional

Contactarea candidatilor și programarea la interviu

Sustinerea interviurilor și realizarea fisei de interviu

A anunța candidații despre rezultatul final al interviului la care au participat

Asista noul coleg în procesul de integrare in companie

Planifică și coordonează procesul de inductie al noilor colegi, pentru a facilita integrarea acestora în organizație, urmărind evoluția acestora, din punct de vedere a performanțelor profesionale și adaptabilitatea acestora la cerințele societății

Oferirea de consultanta angajatorului în alegerea candidatului potrivit