Asistenti Medicali Generalisti - Italia in Iaşi

Candidatul ideal

Quanta Resurse Umane recruteaza Asistenti Medicali Generalisti , pentru o companie ce operează în domeniul asistenței și furnizării serviciilor medicale, in Italia.

Cerinte:
Studii in domeniu - Postliceala;
Cunostinte limba italiana – de preferat;
Experienta in domeniu minim 1 an;
Prezenta agreabila, amabila, politicoasa si prompta, orientata spre nevoile pacientilor;
Abilitati de comunicare foarte bune si spirit de lucru in echipa;
Cunostinte operare PC (Word, Excel, e-mail, Internet).

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Efectueaza proceduri medicale si tratamente la recomandarea medicului;
Respecta regulile legate de circuit si echipamente;
Asista echipa de medici;
Monitorizeaza functiile vitale ale pacientului;
Cunoaste si raspunde de respectarea protocolului clinico-terapeutic;
Mentine confidentialitatea datelor medicale ale pacientilor.

Beneficii:
Contract de munca pe perioada nedeterminata;
Transport asigurat;
Cazare asigurata;
Tichete de masa;
Cursuri gratuite pentru invatarea limbii italiene;
Asigurarea transportului in tara si inapoi/o data pe an.