Automation Engineer in Arad

Automation Engineer

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru unul dintre clientii sai, o companie care produce echipamente industrial inteligente, un Automation Engineer.
Candidatul ideal:

  •  Cunostinte de electricitate: cunoasterea schemelor electrice ( relee, contactoare, sigurante automate, alimentatoare, transformatoare, etc ) nivel mediu, citire scheme electrice / nivel mediu, conceperea de scheme electrice / nivel de baza
  •  Cunostinte de automatizari: cunoasterea elementelor de automatizare ( senzori, servomotoare, scanner, camere vision, PLC, PC cards, etc ) / nivel mediu
  •  Cunostinte de programare: programare in .NET / nivel mediu

  • Descrierea jobului:

  •  Activitatea de creatie de programe pentru calculator in vederea instalarii pe un echipament, asigurand astfel functionarea echipamentului conform specificatilor clientului
  •  Proiectarea programelor / componentelor / aplicatilor software
  •  Elaborarea programelor / componentelor / aplicatilor software
  •  Testarea programelor / componentelor / aplicatilor software
  •  Asigurarea corectitudinii rezultatelor obtinute
  •  Asigurarea securitatii programelor / componentelor / aplicatilor software, a datelor de test si a suporturilor / dispozitivelor de stocare
  •  Implementarea programelor / componentelor / aplicatilor software
  •  Acordarea de consultanta beneficiarilor / utilizatorilor programelor / componentelor / aplicatilor