Avocat Definitiv (In-house Lawyer) in Bucuresti

Candidatul ideal

Societatea SOFT COLLECTION MANAGEMENT recrutează Avocat stagiar/definitiv (In House Lawyer) care îndeplinește, cumulativ, următoarele cerințe:

– cunoştinţe temeinice de drept civil, comercial
– acurateţe în exprimare şi în redactarea cererilor de chemare în judecată, a întâmpinărilor, contestațiilor, notelor de şedinţă concluziilor scrise, căilor de atac
– disponibilitate deplasări în București și în România.
– cunoștințe avansate de limba engleză
– cunoştinţe operare PC
– capacitatea și flexibilitate de învățare și adaptare la nevoile/ specificul fiecărui client
– persoane responsabile, punctuale, serioase, motivate, rezistente la stres;
– foarte bune abilităţi de comunicare şi lucru în echipă
– spirit de inițiativă, etică profesională, responsabilitatea activităților
– dorința de a învață/acumula cunoștințe teoretice și practice
– spirit de analiză și sinteză, spirit de echipă

Descrierea jobului

Principalele responsabilități:

– Redactare notificări de plată si comunicarea catre restanțieri
– Contactare telefonică restanțieri/purtare negocieri în vederea recuperării debitelor, aplicând tehnicile și standardele stabilite.
–Redactarea cererilor de chemare în judecată, a întâmpinărilor, contestațiilor, notelor de şedinţă, concluziilor scrise, căilor de atac, etc.;
– Reprezentarea clienților în fața instanțelor de judecată
– Procesarea și raportarea informațiilor către managementul companiei referitoare la propria activitatea;
– Îndeplinirea obiectivelor și a targetului propus de management;
– Respectarea programului de lucru

Beneficii:

- Pachet financiar motivant
- Autoturism pentru deplasărilela termene de judecată/în interes de serviciu
- Telefon și laptop de serviciu
- Dezvoltarea cunoștințelor într-o echipa cu experiență
- Posibilitatea dezvoltării unui parteneriat de lungă durată