Beauty Adviser Part Time (6h/zi) in Galaţi

Beauty Adviser Part Time (6h/zi) - Galati

La Sephora, "frumusețe" rimează cu "creativitate": descoperim întotdeauna cu cele mai noi branduri și cele mai actuale tendințe pentru a oferi clienților noștri o selecție uimitoare de frumusețe.
La Sephora, "a învăța" rimează cu "a te distra": încurajăm curiozitatea, inovația și libertatea de a experimenta. Pasiunea noastră, atenția deosebită pe care o acordăm detaliilor, celorlalți și mediului înconjurător ne caracterizează și ne hrănesc viziunea neconvențională asupra lumii: una plină de culoare, fericită și generoasă! Această atitudine îndrăzneață ne diferențiază.
Obiectivul nostru este de a face ca Sephora să fie cel mai admirat retailer de produse cosmetice din lume!

Dacă ești o persoană pasionată de produse de machiaj, parfumerie, produse de îngrijire, dacă ești o persoană orientată către client atunci bucură-te de drumul către o carieră de succes în cadrul Sephora, alături de echipa noastră!

Candidatul ideal:
- Excelente abilități de vânzare și comunicare;
- Pasiune pentru produsele de înfrumusețare;
- Initiațivă și dinamism;
- Diplomă de bacalaureat (OBLIGATORIU).

Descrierea jobului:

- Consilierea clienților și promovarea produselor companiei;
- Realizarea planului lunar de vânzari;
- Expunerea produselor în magazin;
- Etichetarea produselor, afișarea prețurilor;
- Încasarea la casa de marcat;
- Participarea la inventare.

Parte a grupului LVMH, Sephora numără:
- peste 17.000 de referințe
- 36 de magazine în România și aproximativ 2.000 de puncte de vânzare în lume
- aproximativ 27.000 de angajați în întreaga lume
Ești gata să te alături? Ce vei găsi: training-uri si posibilități constante de evoluție.

Aventura ta începe aici: Vino și "Sephorizează" lumea împreună cu noi!