Blu Accounting recruteaza contabil senior in Bucureşti Sectorul 3

Candidatii trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte:

• Cunostinte avansate de contabilitate;

• Abilitati de intocmire raportare;

• Atentie la detalii;

• Raportarea rezultatelor catre conducere;

• Confidentialitate;

• Studii superioare finalizate;

• Cunostinte Microsoft Office (Excel, Word);

• Limba engleza la nivel avansat;

• Abilitati foarte bune dе comunicare si organizare;

• Capacitate de adaptare la un mediu dinamic;

• Abilitati analitice solide si capacitate de a indeplini sarcinile;

• Cunoasterea programului SAGA constituie un avantaj

Responsabilitati:

• Pregatirea intrarilor active, pasive si a contului de capital prin compilarea si analizarea informatiilor primite;

• Rezumarea situatiilor financiare actuale prin colectarea de informatii; pregatirea bilanturilor, a declaratiilor si a altor rapoarte;

• Mentinerea controlului contabil prin respectarea politicilor si procedurilor;

• Mentinerea securitatii financiare urmarind protocoalele interne;

• Pregatirea platilor verificand documentatia si solicitand debursari;

• Respectarea cerintelor legale, financiare si locale, prin studierea legislatiei in vigoare;

• Pregatirea rapoartelor financiare speciale prin colectarea, analizarea si rezumarea informatiilor;

• Protejarea operatiunilor prin pastrarea confidentialitatii informatiilor financiare;

• Contributia la efortul de echipa prin realizarea si indeplinirea sarcinilor necesare

Alte informatii:

• Punct de lucru: Municipiul Bucuresti, Sectorul 3, Bulevardul Decebal

• Program de lucru: luni-vineri, 9-18.

Candidatii interesati pot trimite CV-ul si la urmatoarea adresa de e-mail: bazavan.ioanac@gmail.com

Pentru mai multe detalii ne puteti contacta la numarul de telefon 0728876109.