Business Analyst in Craiova

Candidatul ideal

Manpower recruteaza persoane interesate sa se dezvolte in domeniul achizitiilor pentru clientul sau, FORD Romania

Cerinte:
Studii tehnice universitare: Ingineria sistemelor, calculatoare si tehnologia informatiei;
Experienta in Cumparari, Logistica sau posturi asemanatoare reprezinta avanataj;
Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
Aptitudini de analiza, gandire de afaceri solida si orientare spre rezultate;
Abilitati de negociere;
Bune abilitati de comunicare;
Buna cunoastere a pachetelor Microsoft (Excel, Word, Outlook);
Bune abilitati de realizare sarcini multiple in termene restranse.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Responsabil sa trimita RFQ catre furnizori;
Responsabil cu alocarea ATP-urile pentru corectarea codurilor cumparatorului si furnizorului;
Rezolvarea interogarilor referitoare la preturi lipsa;
Dezvoltarea unor instrumente de lucru pentru a sprijinii cumparatorii si pentru imbunatatirea rapoartelor si proceselor din achizitii;
Implicarea in dezvoltarea continua a instrumentelor IT pentru achizitii;
Oferirea de suport pentru initiativele de imbunatatire a proceselor;
Pregatirea rapoartelor saptamanale si / sau lunare;
Pregatirea rapoartelor pentru dezvoltarea Planului de afaceri pentru diferite comoditati.