BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER PRODUSE PROTECTIA MUNCII in Ilfov

Candidatul ideal

Ne largim echipa! Daca ai cunostinte solide despre PRODUSELE PENTRU PROTECTIA MUNCII, esti un bun vanzator si negociator, o persoana creativa si analitica in acelasi timp, te asteptam in echipa noastra pe pozitia de Business Development Manager Produse de Protectia Muncii.

Ne dorim de la tine sa indeplinesti urmatoarele criterii:

  • Experienta de lucru intr-o pozitie similara de min. 3 ani;
  • Foarte bune abilitati de vanzare si negociere;
  • Abilitati de comunicare si colaborare;
  • Capacitate de analiza, experienta de lucru cu P&L si bugete;
  • Orientare catre rezultate si abilitatea de a lucra independent;
  • Atitudine pozitiva si gandire creativa;
  • Adaptabilitate la schimbari;
  • Bune cunostinte de lucru cu excel si power point;
  • Buna cunoastere a limbii engleze.

Descrierea jobului

Rolul tau va fi urmatorul: cresterea eficienta a business-ului prin dezvoltarea portofoliului de produse alocat, largirea portofoliului de clienti activi si concretizarea acestora prin cresterea marginii de vanzare a produselor din portofoliu.

Vei contribui la dezvoltarea business-ului nostru prin:

  • Definirea liniei strategice a produselor alocate, in functie de strategia companiei;
  • Identificarea, analiza si exploatarea oportunitatilor/tendintelor pietei si propunerea de lansari de noi produse;
  • Participarea directa la realizarea targetului de vanzari a produselor alocate si a cresterii marginii de vanzare;
  • Managementul clientilor existenti si cresterea portofoliului de clienti pentru produsele alocate;
  • Propunerea si implementarea de oferte speciale pentru clientii de B2B;
  • Livrarea de training pentru produsele din categoria alocata catre reprezentantii de vanzari;
  • Propunerea si implementarea de scheme de incentivare pentru reprezentantii de vanzari in vederea impulsionarii vanzarii pentru produsele alocate;
  • Participarea la negocierea contractelor cu furnizorii produselor din portofoliul alocat;
  • Urmarirea bugetului de marketing si atragerea de alte surse de finantare pentru proiectele de dezvoltare a produselor alocate;

  • Noi iti oferim:
  • Un pachet financiar atractiv, pe masura realizarilor tale;
  • Echipamente de lucru care sa te ajute sa-ti faci treaba bine: masina, smartphone, laptop;
  • Bonuri de masa;
  • Abonament de servicii medicale;
  • Abonament la Bookster;
  • Un mediu de lucru deschis, care sprijina invatarea si inovatia;
  • Suportul intregii echipe.