Campaign Specialist - Auchan Retail Romania in Bucuresti

Candidatul ideal

  • Experienta minima de 2 ani pe o pozitie asemanatoare;
  • Cunostinte medii de SQL;
  • Cunostinte medii de HTML;
  • Google Adwords si Google Analitics;
  • Cunostinte de baza de date si CRM;
  • Google suite (communicate, store, collaborate) si MS Office;
  • Limba engleza/ franceza (cel putin una la nivel avansat).

Descrierea jobului

  • Pe baza input-ului de la Manager CRM realizeaza campanii de comunicare directa sau pe mediile digitale selectate, tintite, segmentate sau personalizate, pentru companie, canale, magazine sau piete;
  • Contribuie la dezvoltarea traficului, a angajarii clientilor si a favorabilitatii acestora fata de marca (online si offline);
  • Monitorizeaza, masoara si propune masuri de optimizare a campaniilor online si performanta acestora, printr-un sistem adecvat de KPI;
  • Contribuie la implementarea programelor relationale/ comunitare pentru clienti.
  • Noi oferim:

  • Un loc de munca stabil intr-o companie care te respecta;
  • Stagiu de formare adaptat postului;
  • Dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala;
  • Asigurari (de viata, de sanatate si stomatologica);
  • Prime periodice si prima de vacanta.