Casa Comana Boutique Hotel angajeaza receptioner in Bucureşti Sectorul 1

Descrierea companiei

Acum 20 de ani, in judetul Giurgiu, in imediata apropiere a Deltei Neajlovului, se nastea prima pensiune turistica Casa Comana, care din 2010 a devenit resort turistic, o atractie pentru turistii romani si straini, un loc perfect pentru o vacanta in familie sau pentru intalniri de afaceri.

Intr-un lux desavarsit care imbina istoria si traditiile zonei “Comana” prin detaliile mobilei pictate manual, ale covoarelor tesute manual,ale tapiteriilor si picturilor murale cu modernitatea zilelor noastre, hotelul Casa Comana din Bucuresti este clasificat 4 stele, are 24 de camere, o sala de conferinte si un centru SPA.

Cerinte job

Abilitati foarte bune de comunicare interpersonala,

Simt de improvizatie dezvoltat

Rezistenta la lucru in conditii de stress,

Disponibilitatea de a lucra in ture de zi/noapte

Experienta anterioara in industria hoteliera - reprezinta un avantaj;

Cunoasterea limbii Engleza nivel mediu

Cunostinta unei alte limbi de circulatie internationala - reprezinta un avantaj;

Foarte bune cunostinte de operare pe calculator (Windows, Word, Excel);

Descrierea jobului

Este responsabil de primirea oaspetilor si procesarea rapida a cerintelor acestora

Urmareste si verifica evolutia sosirilor, actualizand fisele de inregistrare cu datele corecte: nume, adresa, modaliate de plata

Este responsabil de efectuarea rezervãrilor;

Se ocupa de atribuirea camerelor si de pregatirea cartelelor/cheilor pentru oaspeti

Check-in/ check-out

Face balanta incasãrilor zilnice;

Asigurã rezolvarea promptã a reclamatiilor primite din partea clientilor;

Asigurã transmiterea de informatii corecte si in timp util clientilor;

Coopereazã eficient cu personalul care asigurã intretinerea, curãtenia si paza hotelului.

Cunoaste tot timpul statutul si disponibilitatea camerelor precum si gradul de ocupare

Raspunde intrebarilor si solicitarilor oaspetilor atat personal cat si la telefon.

Promoveaza hotelul si mentine o atmosfera de intelegere si ajutor reciproc in randul angajatilor si lucreaza in echipa

Beneficii:

Salariu atractiv

Contract individual de munca perioada nedeterminata

masa pe zi este asigurata

Decontare transport

Mediu de lucru placut si motivant

Echipa tanara si profesionista

Despre companie

Acum 20 de ani, in judetul Giurgiu, in imediata apropiere a Deltei Neajlovului, se nastea prima pensiune turistica Casa Comana, care din 2010 a devenit resort turistic, o atractie pentru turistii romani si straini, un loc perfect pentru o vacanta in familie sau pentru intalniri de afaceri. Intr-un lux desavarsit care imbina istoria si traditiile zonei “Comana” prin detaliile mobilei pictate manual, ale covoarelor tesute manual,ale tapiteriilor si picturilor murale cu modernitatea zilelor noastre, hotelul Casa Comana din Bucuresti este clasificat 4 stele, are 24 de camere, o sala de conferinte si un centru SPA.