Client Service Account in Bucureşti Sectorul 4

Cerinte:

  • Experienta de minim 2 ani in domeniul productiei publicitare constituie avantaj;
  • Experienta de minim 1 an in activitatea de Client Service sau similar;
  • Cunostinte solide pachet Office;
  • Experienta in domeniul productiei publicitare - avantaj;
  • Persoana foarte organizata;
  • Persoana dinamica, proactiva;
  • Bune abilitati de comunicare;
  • Studii superioare finalizate, de preferinta profil tehnic;
  • Reprezinta avantaj experienta in vanzari.

 Responsabilitati:

  • Administreaza RELATIA – CLIENT de la stadiul de solicitare oferta pana la livrare/montaj;
  • Gestioneaza clientii alocati, dar si identificarea permanenta de noi clienti;
  • Consiliaza si stabileste o relatie de comunicare bazata pe profesionalism si respect cu clientii companiei;
  • Gaseste cele mai bune propuneri de materiale promotionale si servicii pentru solicitarile clientilor;
  • Negociaza termenele de productie si conditiile comerciale pentru fiecare proiect in parte;
  • Respecta targetul de vanzare;
  • Actioneaza ca interfata intre clienti si departamentele interne al firmei: proiectare, creatie, design, productie, livrari, montaj;
  • Dezvolta noi oportunitati de business cu fiecare client din portofoliul de care e responsabil;
  • Gestioneaza incasarile cu fiecare client din portofoliu pentru evitarea depasirii termenelor la scadenta si eliminarea situatiilor de neplata;
  • Asigura predarea si urmareste traseul documentelor transmise de client (de oferta de pret, comenzi, PO-uri) sau de companie;
  • Intocmeste rapoarte de activitate;

 Beneficii:

  • Salariu atractiv;
  • Bonuri de masa;
  • Decontare transport.

Despre companie

Compania Matt Design & Production fondata in 2002, cu experienta in creatie si productie de signalistica si mobilier comercial, creatie si tipar publicitar atat indoor cat si outdoor.