Commodity Buyer in Bucuresti

Descrierea postului: Postul este la Bucuresti (sediul Renault Bucharest Connected), cu flexibilitate de lucru hybrid, conform politicii companiei. Responsabilitati si misiuni : Gestioneaza furnizorii din panel si conduce actiunile de negociere in scopul optimizarii costurilor de cumparare; Pregateste si participa activ in procesul de urmarire si evaluare a performantei economice a furnizorilor; Colaboreaza in transversal cu echipele de Inginerie / Analiza Costuri de Vanzare / Calitate / Logistica, dar si intern Alliance Purchasing Organisation; Asigura respectarea angajamentelor furnizorilor, la nivel de Calitate, Costuri, Termene, Livrare; Piloteaza punerea in aplicare a planurilor de progres si a actiunilor de aport expertiza RENAULT la furnizori pentru familia de piese/ repere sau de materiale din perimetru sau specific ; Asigura si construieste reporting-uri catre management privind performanta economica. Profil candidat: Profil candidat : Studiile superioare tehnico-economice, constituie un avantaj; Experienta minim 2 ani in domeniul Cumparari. Competente lingvistice: engleza– nivel avansat; franceza – constituie un avantaj; Bune competente MS Office - obligatoriu Excel, Powerpoint; Bune capacitati de analiza si sinteza, rigoare, reactivitate, autonomie, abilitai de comunicare, inclinatie spre contact comercial si negociere; Adaptabilitate, autocontrol emotional, orientare către client si către rezultat; Spirit de echipa.