Consilier Juridic in Sibiu

Candidatul ideal

- experienta similara pe un post de Consilier Juridic
- disponibilitate pentru deplasari la punctele de lucru ale grupului ( daca va fi cazul)
- cunostinte legislative
- studii superioare juridice
- vorbitor a unei limbi de circulatie internationale

Descrierea jobului

- intocmirea / urmarirea contractelor comerciale
- supervizarea contractelor de munca si a fisei postului pentru noii angajati
- eliberare adeverinte
- intcmire documentatii / obtinere avize
- relationare cu institutiile statului
- relationare cu avocatul societatii
- intocmire corespondenta
- intocmire rapoarte / cercetari disciplinare
- reprezinta societatea in instanta alaturi de avocat
- consultanta juridica pentru restul departamentelor firmei