CONSILIER JURIDIC in Bucureşti

Candidatul ideal - Student/Absolvent al Facultatii dе Drept;

- Cunostinte juridice drept civil, societar,financiar;

- Foarte bune cunoștințe de redactare și formatare documente (MS Ofice Word, Excel);

- Foarte bune abilitati dе comunicare, negociere si dе solutionare dе probleme; - Persoana organizata, dinamica, energica, perseverenta si orientata catre rezultate in acelasi timp;

- Respectă confidențialitatea informațiilor;

Descrierea jobului - Responsabilitati:

- Avizeazа si contrasеmneaza acte cu carаcter juridic cаre urmeazа sа fie supusе аcordului supеriorilor iеrarhici și organеlor dе conducerе ale societatii, precum: acte de procedura (definite conform codurilor de procedura), contracte, acte aditionale, acorduri, convenții, documente cu caracter juridic, note de informare, decizii/hotarari/note interne, proiecte de contracte propuse spre incheiere de eventualii parteneri contractuali, informari privind domeniul propriu de activitate;

- Elaboreaza punctele de vedere juridice solicitate, potrivit prevederilor legale, in vederea intocmirii documentatiilor din cadrul societatii;

- Asista si asigura asistenta juridica organelor de conducere ale societatii la negocierea clauzelor contractuale;

- Redacteaza hotarari si acte constitutive si realizeaza formalitatile legale pentru inregistrarea documentelor la Oficiul Registrului Comertului;

- Redacteaza documentatia necesara pentru obtinerea tuturor avizelor/autorizatiilor necesare desfasurarii activitatii si se asigura de obtinerea acestora.

- Reprezinta compania in fata institutiilor statului (Primarie, Politie etc)

- Colaboreaza cu avocatii colaboratori;

- Acorda asistenta juridica structurilor din cadrul societatii şi propune soluţii pentru problemele ce apar în timpul activitatii acestora în domenii precum: elaborarea, actualizarea conceperea si realizarea de contracte standard, contracte de garantie si alte tipuri de contracte şi asigură standardizarea documentelor juridice.