Consilier service atelier mecanic Renault in Oradea

Candidatul ideal

-seriozitate
-deschidere spre a invata
-punctualitate

Descrierea jobului

Asigură buna aplicare a politicii postvânzare a constructorului, valabilă în zona comercială a atelierului mecanic.
Îndeplineşte ansamblul obiectivelor comerciale stabilite de Şeful de Atelier.
Conduce şi coordonează diferitele forţe de producţie, tratează problemele care ţin de sfera sa de răspundere şi dinamizează activitatea.organizarea volumului de muncă al echipelor de producţie,
respectarea promisiunii faţă de client şi urmărirea operaţiilor solicitarea de acesta,
respectarea regulilor de curăţenie şi a normelor de securitate,
întreţinerea materialelor şi a echipamentelor,
aplicarea regulilor, procedurilor, normelor şi standardelor care îl privesc,
calitatea relaţiilor funcţionale din domeniul său de activitate.
Distribuie şi repartizează lucrările în funcţie de competenţe şi de disponibilitatea colegilor săi.
Planifică operaţiile de executat cu ajutorul tabloului de incarcare sau prin mijloace informatice de planificare.
Solicită, dacă e necesar, asistenţa Dacotech.
Urmăreşte şi controlează avansarea lucrărilor.
Codifică operaţiile efectuate.
Asigură întreţinerea materialului de bază (contactează furnizorii cu care are contract de întreţinere, anunţă pe linie ierarhică etc.).
Stabileste planificarea intrari/iesiri atelier saptaminale