Consilier Vanzari Expert / Consilier Vanzari Senior in Bucuresti

Candidatul ideal

Pentru a avea succes în acest rol, vei avea nevoie de:
• Experientã anterioarã în comerț;
• Orientare și deschidere cãtre clienți;
• Responsabilitate si seriozitate;
• Dinamism și spirit de inițiativã;
• Flexibilitate și spirit de echipã;
• Excelente abilitãți de comunicare;
• Cunoștințe de operare MS Office.

Descrierea jobului

Ești dinamic și îți place sã interacționezi cu clienții? Ai putea fi colegul perfect pentru rolul de Consilier Vânzãri Expert / Consilier Vânzãri Senior

Alãturã-te echipei și te vei ocupa de:
• Deservirea clienților METRO în mod activ, oferind informații despre produsele și serviciile METRO, ajutând clienții la manipularea produselor astfel încat sã cumpere rapid și usor ceea ce își doresc;
• Asigurarea prezenței mãrfurilor la raft în mod direct, asigurã prezența prețurilor lângã produse si informarea corectã și completã a clientului despre produsele și serviciile comercializate;
• Recepționarea și invetarierea stocului de marfã în acord cu legislația și standardele METRO pentru a avea stocul scriptic egal cu stocul faptic;
• Asigurarea calitãții, prospețimii și termenului de valabilitate al produselor expuse în zona comercialã și în spațiul de depozitare;
• Facturarea și încasarea contravalorii produselor, conform procedurilor si instrucțiunilor interne, atunci când este necesar;
• Instruirea angajaților în acord cu procedurile și principiile de afaceri ale companiei și actioneazã pentru menținerea și creșterea motivației în colectiv;
• Oferirea de suport colegilor, atunci când este necesar;
• Asigurarea ordinii și curațeniei la locul de muncã.

Ce oferim în schimb?
• Vei avea sprijinul unei echipe de profesioniști;
• Vei gãsi la noi un mediu prietenos si oportunitãți de dezvoltare;
• Tichete de masã, vouchere cadou (Paște, Crãciun, fidelitate, etc.);
• Bonus trimestrial în funcție de performanța magazinului;
• Asigurare medicalã.