Consultant economist WinMENTOR in Cluj Napoca

Candidatul ideal

• Absolvent de Stiinte Economice – Contabilitate
• Experienta de lucru in contabilitate sau experienta IT constituie un avantaj
• Apreciem cunostinte privind bazele de date precum si alte competente IT
• Cunostinte informatice peste medie, utilizare Word si Excel (lucrul cu baze de date)
• Aptitudini pentru concepere documente, documentatii, cunostinte (reale) de tehnoredactare, simt estetic.
• Experienta de lucru cu aplicatia WinMENTOR sau un sistem ERP.
• O buna intelege a proceselor de business
• Bune abilități de comunicare, orientare spre client, bune abilități de organizare
• Capacitatea de a lucra eficient independent si in echipa
• Carnet de conducere cat. B si experienta la volan

Descrierea jobului

Despre post
• Suport (helpdesk) clienților in utilizarea aplicațiilor informatice
• Implementarea aplicațiilor informatice însoțit de un consultant senior
• Instruirea on-line a clienților pentru utilizarea aplicațiilor implementate
• Identificarea si/sau optimizare solutiilor tehnice cu scopul de dezvoltare si fidelizare a clientului
• Monitorizare si inregistrare intervențiilor realizate in portofoliul de clienti alocati
• Organizarea si prioritizarea proiectelor si clientilor intr-un mod eficient.

Noul consultant va trece prin urmatoarele stadii
• perioada de acomodare: primele 3 luni, etapa de învățare si practica asistata împreună cu un coleg experimentat.
• perioada de formare: de la 3 la 6 luni, acumuleazi experienta si primele proiecte individuale.
• perioada de consultanta: dupa 6 luni, desfasoara autonom activitatea

Beneficii
• Pachetul salarial se negociază in funcție de nivelul cunoștințelor actuale
• Decontare transport
• Instruire si formare continua in cadrul echipei si evenimente organizate

Pentru detalii accesati http://www.softconsulting.ro/page/desprenoi/Job/Economist/