Consultant fonduri europene in Baia Mare

Candidatul ideal

Descrierea postului:
Postul presupune activitati de consultanta cu privire la programele de finantare nerambursabile, realizarea si completarea documentatiilor specifice obtinerii finantarilor nerambursabile, consultanta in implementarea si managementul proiectelor.

Atributii si responsabilitati:
• Analiza programele lansate si identificarea solutiilor de finantare impreuna cu potentialii beneficiari;
• Evaluarea eligibilitatii beneficiarilor si a proiectelor;
• Elaborarea documentatiilor care compun dosarul cererii de finantare: planul de afacere, studiul de marketing, formularul cererii de finantare, anexe, declaratii etc;
• Verificarea conformitatii documentelor transmise de catre beneficiari si consilierea acestora la obtinerea/realizarea/semnarea documentelor;
• Intocmirea si realizarea corespondentei cu clientii si institutiile finantatoare;
• Consilierea beneficiarului in relatia cu institutia finantatoare;
• Intocmirea documentatiilor specifice implementarii proiectelor: dosare de achizitie, dosare de plata, rapoarte, notificari, acte aditionale etc;
• Organizarea procedurilor de achizitii si consilierea beneficiarilor in realizarea acestora;
• Monitorizarea activitatilor in vederea implementarii proiectelor conform graficelor;
• Gestionarea relatiilor cu clientii si cu institutiile finantatoare.

Cerinte:
• Experienta in domeniul consultantei fondurilor nerambursabile;
• Studii superioare economice;
• Cunostinte de operare PC – MS Office (Word si Excel);
• Bune cunostinte de limba engleza - scris, citit,vorbit;
• Carnet de conducere categoria B - constituie un avantaj.

Abilitati si aptitudini necesare:
• Capacitatea de a lucra organizat cu termene limita;
• Seriozitate, orientarea spre rezultate si dorinta de perfectionare in domeniul consultantei in management;
• Abilitati de comunicare si organizare;
• Spirit de echipa, deschidere spre schimbare.

Descrierea jobului

Oferta (bonusuri, beneficii):
• Lucrul intr-o echipa dinamica;
• Lucrul intr-un mediu competitiv;
• Pachetul motivational va fi negociat la interviu.