Consultant Marketing in Cluj Napoca

Candidatul ideal:

Studii superioare în curs sau finalizate

Cunoștințe de business: piata, competiție, tendinte, produse;

Cunoștințe avansate de limba engleză (constituie avantaj);

Cunoștințe de operare PC (excel, power point, un program de editare grafica);

Cunoștințe Google Analytics, Social media marketing, e-mail marketing, online advertising;

Bună capacitate de analiză și spirit critic;

Capacitate de a interpreta rezultatele obținute și de a găsi soluții de îmbunătățire;

Abilități de comunicare și negociere;

Persoana activa, dinamica, orientata câtre rezultat.

Descrierea jobului:

Analizează în mod constant poziția pe piața produselor din portofoliul firmei și tendințele pieței;

Oferă suport în crearea strategiei de marketing, în realizarea obiectivelor și în dezvoltarea de noi produse;

Efectuează analize/feedback-uri pentru ofertele transmise;

Efectuează analize asupra concurenței;

Asigură suport de marketing în scopul atingerii obiectivelor de vânzări;

Propune proiecte de marketing, implementează planul de activități de marketing;

Prospecteaza piața, contactează potentiali clienti;

Întocmește prezentări, rapoarte, analize.

BENEFICII:

Posibilitatea de a lucra într-o companie de prestigiu, într-un colectiv tânăr şi ambiţios;

Mediu de lucru profesionist;

Condiţii optime pentru desfăşurarea activităţii;