Consultant telesales de servicii online B2B (full time) in Cluj Napoca

Creștem, ne dezvoltăm. Echipa LiveCOM Cluj caută colegi organizați, orientați spre rezultate solide și cu bune abilități de comunicare, care să se ocupe de vânzarea proiectelor noastre online.

Dacă îți dorești să aplici pentru acest post, înseamnă că te caracterizezi prin următoarele:

Deții experiență în vânzări/negocieri/relații clienți (minim 1 an).
Ai o prezență puternică la telefon și capacitatea de a gestiona zilnic un număr ridicat de apeluri/emailuri.
Ești capabil să depui un efort suplimentar pentru a facilita vânzări actuale sau eventual viitoare.
Ai bune abilități de comunicare verbală, prezentare și ascultare activă.
Ești motivat și capabil să lucrezi în mod independent pentru a îndeplini sau depăși obiectivele.
Ai o atitudine pozitivă și ești mereu cu zâmbetul pe buze.
Ești o persoană inteligentă, care știe ce vrea.
Ești de gașcă. Ne înțelegem bine în firmă și nu vrem să stricăm această atmosferă.
Ai perseverență în activitate și nu renunți ușor.
Ești dispus să înveți lucruri noi. Dacă nu înveți, nu te dezvolți și noi îți oferim oportunitatea de a învăța lucruri noi.
Te ghidezi după următoarele valori: transparență, orientare spre dezvoltare, ambiție.
Ești o persoană descurcăreață și persistentă. Proactiv este cuvântul care trebuie să te caracterizeze.

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚI:
Pregătirea vânzării prin verificarea informaţiilor referitoare la clienţii potenţiali.
Contactarea prospecţilor în vederea încheierii vânzării.
Planificarea şi prioritizarea rutei zilnice de apeluri telefonice conform procedurilor.
Construirea unor relații solide cu potențialii clienți.
Înțelegerea și articularea clară a propunerii de valoare a companiei către clienții contactați.
Înțelegerea nevoilor și așteptărilor clienților şi gestionarea eficientă a eventualelor obiecţii.
Înregistrarea corectă și completă a informațiilor obținute în aplicația CRM.
Realizarea zilnică a rapoartelor de activitate.
Actualizarea regulată a informaţiilor referitoare la serviciile promovate, tendinţele din piaţă şi competiţie.
Îmbunătățirea constantă a rezultatelor obținute.

BENEFICII:
Salar fix
Comisioane și bonusuri în funcție de rezultate
Training de inițiere
Management suportiv
Fructe, cafea, apă la birou pentru că ne pasă de energie și sănătate
Mediu de lucru pozitiv