Consultant vanzari autoturisme si vehicule comerciale FORD in Craiova

Candidatul ideal:

Criterii de eligibilitate:
1.Studii superioare;
2. Cunostinte bune de MS Word, Excel, Power Point, Outlook si Internet Explorer;
3. Experienta in vanzari de minim 1 an;
4. Limba engleza nivel mediu;
5. Stabilitate profesionala (nu mai mult de 2 locuri de munca in ultimii 4 ani);
6. Permis de conducere categoria B cu experienta;

Competente personale:
1. Persoana orientata spre atingerea obiectivelor si informare continua despre ce este nou in piata auto;
2. Persoana stabila si loiala, dedicata constructiei si dezvoltarii unui proiect pe termen mediu si lung;
3. Persoana dornica sa demonstreze ca se poate – atitudine de luptator;
4. Atitudine pozitiva, constructiva, spirit de echipa;
5. Perseverent si persuasiv in atingerea obiectivelor;
6. Foarte bune abilitati de ascultare si comunicare interpersonale;

Descrierea jobului:

Vei crea o experienta de cumparare exceptionala clientilor FORD si iti vei putea pune amprenta personala in intelegerea nevoilor, consilierea si comunicarea cu clientii, depasindu-le asteptarile si facandu-i sa isi doreasca sa revina si ei si prietenii lor.
Vei prospecta si dezvolta baza de clienti prin contacte si intalniri, prin vanzari active in conformitate cu nevoile clientilor si cu strategia FORD.
Vei primi salariu fix si comisioane din vanzari foarte motivante intr-un mediu de lucru profesionist cu posibilitate de dezvoltare profesionala intr-o echipa tanara si dinamica.
Vei primi training-uri profesioniste in tehnicile de vanzare, negociere, produse Ford, experiente profesioniste in conducerea autovehiculelor Ford.
Iar ca sa descoperi experienta FORD te asteptam in oricare din showroomurile FordPLUSAUTO: sa vezi cele mai noi tehnologii pe masinile FORD si sa intrii in contact cu cei mai buni consultanti auto, viitori colegi ai tai.

Descrierea companiei:

Plusauto este dealer autorizat Ford avand 4 complexe integrate, showroom-service-piese deschimb auto, in Craiova, Slatina, DT Severin. Totodata Plusauto face parte din grupul de firme ARHI DESIGN, PLUSHOTEL, PLUSAQUA, PLUSASIG.
Datorita serviciilor extraordinare, a experientei echipei de vanzari si service, a produselor performante marca Ford s-a impus pe piata auto din intreaga Oltenie.
Mediul de lucru este perfect pentru a oferii posibilitati de afirmare profesionala si personala, intr-un domeniu care creste si intr-o companie de mare prestigiu.

Vino si intra in marea familie Ford Plusauto!