Consultant Vanzari @eMAG - Showroom Timisoara in Timisoara

Candidatul ideal

Cerinte:

  • Studii superioare (absolvent sau in curs);
  • Bune abilitati de comunicare;
  • Cunostinte tehnice despre produse IT;
  • Experienta in vanzari IT;
  • Cunostinte de limba engleza;
  • Nivel avansat de cunoastere a pachetului office;
  • Atitudine proactiva, orientare spre rezolvarea problemelor, capacitate de a relationa cu usurinta, orientare catre client si usurinta in luare deciziilor;
  • Cursuri in domeniul tehnicilor de vanzare sau de comunicare reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Ce rol tе aștеaptă în echipa еMAG?

Grijа pеntru clienți se regăsеște în fiecаre interacțiune: dе lа plasаreа unеi comеnzi p&аcirc;nă la consultanță spеcializată, livrare și returnare produse. Iată ce face un consultant vânzări din showroom-ul eMAG:
• Asistă clientul în decizia de cumpărare prin:
Consultanță de specialitate pentru gama de produse expuse;
Verificarea disponibilității în stoc a produselor;
Prezentarea condițiilor și a modalităților de transport;
Garanții și servicii suplimentare;
Transmiterea informațiilor de natură tehnică.
• Ajută clientul să obțină produsul dorit prin:
Inițierea și finalizarea comenzilor în showroom;
Promovarea gamei de produse;
Verificarea și testarea produselor achizitionate.

De ce beneficii te bucuri la eMAG?

• Pachet salarial competitiv
Salariu fix și bonusuri în funcție de performanță;
• Investești în tine cum vrei tu
Primești un buget flexibil pe care îl poți investi oricum dorești: în tichete de masă, turism intern, pensie privată, cursuri de limbi străine sau multe alte opțiuni.
• Ai grijă de sănătatea ta
La eMAG ai abonament medical inclus la Medicover sau Medlife și primești o serie de servicii medicale și investigații gratuite.
• Biblioteca Bookster
Îți alegi ce vrei să citești, iar cărțile îți vin la birou în fiecare săptămână.