Contabil in Bucuresti

Cerinte si abilitati:

  • Studii medii finalizate de profil economic (preprezinta un avantaj)
  • Minim 2 ani de zile pe o poziţie similară
  • Un spirit organizatoric, analitic si atenţie la detalii
  • Persoană cu spirit de echipă si orientată spre rezultate de eficientizare
  • Cunoștințe de operare pe calculator (Word, Excel)
  • Cunoștințe de limba engleză la nivel mediu.

Descrierea jobului

  • Efectueaza corect si la timp inregistrarile in contabilitate a documentelor conform legislatiei in vigoare;
  • Inregistreaza in ERP tranzactii : facturi achizitie, deconturi, cheltuieli, etc.;
  • Anunta orice posibile probleme catre Seful Contabil;
  • Inregistreaza in contabilitate operatiunile evidentiate in extrasele de cont (incasari, plati, viramente interne);
  • Respecata procedurile interne;
  • Arhiveaza documentele financiar-contabile;
  • Păstrează confidenţialitatea informaţiilor.

Va oferim:

  • Salariu motivant
  • Oportunitati de promovare
  • Un mediu de lucru placut si dinamic intr-o companie in plina expansiune.

Descrierea companiei

Compania HOMELUX este o firma de retail de mobila si deco, in plina expansiune, alcatuita din personal cu experienta si competenta profesionala, care integreaza solutii de design unic, modern sau clasic prin produse de o calitate deosebita pentru toate bugetele.