Contabil Junior in Bucuresti

Candidatul ideal

Studii superioare de profil economic;
Experiență anterioară intre 2-5 ani pe o poziție similară.
Cunoștințe solide de contabilitate si fiscalitate
Abilități foarte bune de planificare, organizare și prioritizare;
Abilitati de lucru in echipa si comunicare,atent la detalii
Cunoștinte solide de operare calculator, în special pachetul Microsoft Office.
Experienta de lucru in Microsoft Dynamics NAV reprezinta avantaj, dar nu este un criteriu de eliminare

Descrierea jobului

Pozitie este valabila pe perioada determinata de 2 ani.

Inregistrarea cronologica si sistematica a facturilor de la furnizorii interni si externi, atat de bunuri cat si de servicii in termenele stabilite prin procedurile interne
Inregistrarea cronologica si sistematica a deconturilor precum si verificarea documentelor justificative, in termenele stabilite prin procedurile interne
Inregistrarea cronologica si sistematica a extraselor bancare
Participa la inchiderea de luna si asigura desfasurarea lor in termenele stabilite de managerul direct.
Întocmește diverse rapoarte pentru superior sau management, ori de câte ori este nevoie